کمی زدگی!

۱.گاهی زندگی بدجوری سخت می گيرد به آدم٬ که وسوسه می شود حسابی غرغر کند و خالی شود٬ اما اين نيز بگذرد.

۲.اين طوری که بخواهی زندگی کنی٬ دست آويزت٬ بهانه ات٬ انگيزه ات٬ هدفت  يا هر آن چيز خوب و قشنگ و ارزشمندی که برايش زندگی می کنی اسمش را هر چيزی که بگذاری بايد يک چيز درست و حسابی باشد که بتواند توجيهت کند و نگه داردت٬ خيلی درست حسابی تر و کلفت تر از آن چيزی که اول فکر می کردم. وگرنه کم می آوري٬ شک نکن.  اين را توی اين دو هفته کم کم دارم می فهمم٬ درس٬ پروژه٬ کار... 

۳.بعد از سه سال تقريباْ اولين بار است که خودم دلم هوای خانه کرده! هم از طرفی کارم دارند و قول هايی داده ام٬ هم مدتيست که دوست دارم از حال و هوای دانشکده و دانشگاه بيايم بيرون٬ درگيری های فکری ام را به سمت چيزهای ديگری سوق بدهم. حالا هم که بعد مدت ها اين طوری شده٬ مگر می گذارند؟ پروژه بعد پروژه... اساتيد محترم٬ آقايان٬ رخصت!

۴.تا حالا شده کار خوبی را بدون توقع چشمداشتی٬ تشکری انجام دهی؟ شده تا به حال برای رضايت خاطر شخصی يا هر دليل ديگری کار خوبی را انجام دهی٬ بدون اين که کسی بفهمد؟ و آخر از همه٬ تا به حال شده برای کسی کار خوبی انجام بدهی بدون اين که خودش خبردار شود ٬ حتی شايد تا هيچ وقت؟ آن وقت احساست چه بوده٬ يا فکر می کنی چه باشد؟
من که عبارتی نزديک تر از اين پيدا نکرده ام: ذوق زده ام... 

۵. ای بی ادب! آره با خود خود توام!

۶. وفا کنيم و ملامت کشيم و خوش باشيم٬ که در طريقه ما کافريست رنجيدن...

/ 4 نظر / 3 بازدید
آفتابگردان

سلام... کمی زدگی همگانیه... اگه کمی بشه خيلی بستگی داره از کدوم وری باشه...گردبادی یا گردابی... در مورد هدف کاملا موافقم...خیلی حسابی‌تر... ذوق زدگی هم که خوبه... اما از همه مهم‌تر انگار یکی در درونم نجوا میکنه... یادت رفته اومده بودی که برگردی...برگرد به خانه برگرد...

سکوت

سلام دادم! نشنيدی... خوبه گاهی هوای حرف زدنتو داشته باشی!

هانيه

۴.وقتی خبردار نشن بهتره. چون هيچ انتظار پاسخ نداری.فقط همون حس روشن می مونه.حالا اسمشو بذاريم دوق زدگی

پسر خوب

هر ۴ بند اولت که اونقدر به ذهنم نزديکه که انگار خودم گفته باشم. پس جای نظر دادن نيست. فقط بگم ای ول به عزيز دلم! راستی! ديروز که داشتی می رفتی. از پنجره ی رسانا نمای دور شدنتو می ديدم. پشتت به من بود ولی نمی دونم چرا الان که فکر می کنم صورتت مياد تو ذهنم. (آخر نمای فیلمیه ها!) خواستم بلند داد بزنم خداحافظی کنم. خجالت کشيدم. دفعه ی اول نيست که از خجالت کشيدن پشيمونم. حتی به کمی الان. پس بذار اقلا الان بگم: خداحافظ سعيد جون. خونه خوب و خوش بگذره!