وفات قبول نیست

همکارمان می گفت یکی از شعرهای خیلی معروف توی روضه های این شب این است:


دختر بدر دجی، امشب سه جا دارد عزا

گاه می گوید حسین، گاهی حسن گاهی رضا


دختر بدرالدجی می شود حضرت فاطمه. نکته انحرافی اش هم این است که مهمترین مناسبت این روز ظاهرا وفات پیامبر اسلام است که در عین حال پدر حضرت فاطمه هم بوده!

/ 8 نظر / 3 بازدید
محمد خوش زبان

من که شنیدم "گاه میگوید حسن، گاهی پدر، گاهی رضا" دیگر تو دانی یا علی

سعید

باز این بهتر شد یکم! برا منم خیلی عجیب بود، مخصوصا که کلمه دجی رو هم که سرچ کردم اولین چیزی که اومد همین بود که نوشتم!

پاپتی

اینا تا دلشون بخواد حرف دهن معصوم و غیر معصوم میذارن حالا اینم روش

ابراهیم زاده

سلام یه بازی وبلاگی هست با عنوان "سه پرسش از خاتمی"، که آدم ها توی وبلاگ هاشون از خاتمی به عنوانِ –ظاهراً- کاندید ریاست جمهوری دهم، سه تا سؤال درباره ی گذشته و آینده اش می پرسند. انگار گروهی هم در تلاشند که آخرسر این سؤال ها رو به دستش برسونند. مایل به شرکت توی این طرح هستید؟ اگه آره، لطف کنید بعد از نوشتن سؤال ها، آدرس اون پست رو به آدرس زیر با عنوان "خاتمی3" میل بزنید.ممنون. ebramcity@gmail.com

پويا

تا جايي كه من خوانده ام و فهميده ام،‌ شيعيان كمتر از سيره عملي شخص پيغمبر اسلام پيروي مي كنند. و نيز بيشتر در ستايش ائمه مي گويند تا پيغمبر. و مسأله ديگر هم اين است كه از ائمه نيز داستان هايشان را كه بيشتر شبيه اسطوره است پذيرفته اند و از شخصيت واقعي آنها كمتر مي دانند. به نظرم سيره عملي پيغمبر را كه با سنت عربي پيوند عميقي داشت، ايراني ها هيچ گاه به واقع امر نپذيرفتند. . من كمي درباره اين چيزهايي كه گفتم مطالعه كرده ام. به نظرم كتاب بامداد اسلام زرين كوب در عين اين كه خلاصه است اگر با دقت خوانده شود -همانچانكه با دقت هم نوشته شده است- مي تواند منبع خوبي براي تاريخ صدر اسلام باشد.

محمد !

محمد خوش زبان گفته، برای تاکید میگم، همکارت شعر رو اشتباه گفته یا مورد خاصی رو نقل کرده ، معمولا می گویند: «دختر بدر دجی امشب عزا دارد سه جا گاه می گوید پدر ، گاهی حسن، گاهی رضا» اصلا بعید نیست سال های بعد، و کمابیش در بعضی جاها الان ، پدر حذف بشه. به روند درستی اشاره کردی.