ستايش

   ستایش<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

  

   1.شکر و سپاس می گویم مر تو را که نگهدارنده من از غرقه شدن در دریای بی کران جهل هایم هستی،تویی که همواره آخرین پناه من در برابر طعن طاعنان و جهل جاهلان بوده ای..تویی که زندگی مرا در بستری امن از آرامش و اطمینان به پیش می بری..تویی که گنج ناشناخته محرومان دنیایی.تویی که تسکین دهنده و ماوای  من  پس از اشتباهات و گناه های کوچک و بزرگ زندگانیم بوده ای.تویی که به من فرصت رشد و پیشرفت و توجه به دنیای شگفت انگیز درون انسان ها را داده ای.تویی که مرا از چنگال پوچی و ابتذال جاری در اطرافم رهانیده ای.تویی که رسالت حقیقیم را از پس گرد و غبارهای حقیر دنیایی به من شناسانده ای.شکر و سپاس مر تو را،الهه یزرگوار وجاویدان  سکوت!

 

   2.ظریفی می گفت آدم ها 2 سال طول می کشد حرف زدن یاد بگیرند،60 سال طول می کشد حرف نزدن را بیاموزند!

 

   ۳.سخن گفتن برایم این روز ها سخت تر می شود و در کنارش نوشتن خواستنی تر.به قول دوست عزیزی فیلترینگم حسابی شارپ شده.هر حرفی را نمی توانم به زبان بیاورم.تک تک جملاتم را سختگیرانه بررسی می کنم و از صافی ریزی می گذرانم.در نتیجه،مدام کم حرف تر می شوم.نمی توانم هر کلمه ای را به زبان آورم،نمی توانم محارم زیادی برای کلمه های عزیزم بیابم.احساس می کنم حرمت کلمه را می دانم.بین خودمان بماند،زیاده روی نباشد گاهی فکر می کنم کلمه را هم می دانم...

 

  

/ 9 نظر / 4 بازدید
بهار

نيست در شهر نگاری که دل ما ببرد/بختم ار يار شود رختم ازين اینجا ببرد...سلام...عالی بود...دقيقا حس می کنم از چی حرف مي زنيد من هم خيلی وقته به سکوت رسيدم...اما جدی مي گم واقعا حيفه شما با اين فکر متعالی و قلم شيوا آرام بشينيد اگر چون شماهايی سخن نگويند تمام مجال به دست آدم های هيچ و پوچ مي افتد... دوستانه خواهش می کنم هر از چند گاهی ما را همدم دل روشن ولی پر درد خويش بکنيد...متشکرم

Saleh

ياد اين حرف‌های دکتر شریعتی می‌افتم: «حرف‌هائی هست برای نزدن.. حرف‌هائی که سر به ابتذال گفتن فرو نمی‌آورند..»٬ «ارزش هر کس به اندازه‌ی حرف‌هائی است که برای نزدن دارد..»٬ اگر این‌ها زیادی تکراری شده‌اند این را هم از خود او اضافهکنم که: «عقل تکرار را نمی‌پسندد اما روح چرا..».

Saleh

راستی بلائی‌ هم بر سر لینک «شعری» بیاور.. آن‌جا اکنون ناکجاست..

سعید

به به آقا صالح عزيز!می بينم که دوباره با ما آشتی کرده ايد!در ضمن آن جا ناکجا نيست.اگر موس گراميتان را چند ثانيه رويش نگه داريد عنوان لباب را می بينيد.عمداْ تغييرش ندادم.اين طور دوست تر دارم.اشکالی که ندارد؟!

سعید

البته خانم بهار زياده روی کردند قطعاْ...

راوی

الصمت یورث الحکمة و الحکمة یورث معرفة و المعرفة یورث الیقین... (امام صادق(ع)) - اميدوارم درست نوشته باشم.

Saleh

به سعيد: ۱. اين که کسی چيزی ننويسد دلیلی نیست بر این‌که نمی‌خواند! هست؟ ۲. هر طور که بخواهي٬ خواهم خواست! شعری يا لباب.

Dr. Jekyll or Mr. Hyde

نمی دونم چرا ديگه اين کار واسم نه لذتی داره و نه ارزشی.به دام ابتذال افتادم يا متعالی شدم؟

elham

چون آدم خيلی باحالی هستم سکوت می کنم :دی