رشد بی رويه انسان

   تقدیم آنانی که هنوز بزرگ نشده اند،تنبیه دیگرانی که بزرگ شده ایم:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

  

   1. ما بزرگ شده ایم؛ ما به حمدالله از رسیدگی به احوال و امور خودمان در درجه اول و اطرافیان و جامعه مان در مرحله بعدی فارغ شده ایم و هر از چند گاهی از روی فراغت سرمان را در آخور اقتصاد . سیاست و فلسفه زیادی فرو می بریم.

 

   2. ما بزرگ شده ایم؛ ما آدم های مهم و جدی ای هستیم.برخی حرکت های غیر عاقلانه و حتی جلف در اطرافمان آزارمان می دهد.شخصیت ما خیلی وزین است و آن را به سختی به دست آورده ایم.نباید در مورد آن ریسک کنیم.

 

   3. ما بزرگ شده ایم؛ما مسئولیت پذیری مان خیلی بالاست و می توانیم کلی کار بکنیم.آن قدر که همه وهمی شوند که الان است جانمان در آید.

 

   4. ما بزرگ شده ایم؛ما برآنیم که باید به هر قیمتی شده همین گونه زندگی کنیم که هستیم.شق دیگری وجود ندارد.

 

   5. ما بزرگ شده ایم؛ما نمازمان را اول وقت و به موقع می خوانیم و درست به موقع تمام می کنیم.

 

   6. ما بزرگ شده ایم؛ما به موسیقی ملایم و سنتی علاقه مندیم و هر روز آن را سر ساعت معینی گوش می دهیم چون ما حقیقتاً به معجزه برنامه ریزی اعتقاد داریم.  

  

    7. ما بزرگ شده ایم؛ما از عشق متنفر نیستیم،اما ترجیح می دهیم به آن فکر نکنیم و ندیدش بگیریم.چیزی هم اگر بوده جایی در پستوی خانه در کنار یادگارهای  پوسیده  و خاک خورده دیگری نهان کرده ایم تا چشممان به آن نیفتد.

 

    8. ما بزرگ شده ایم؛ما دوست نداریم دوستانی مدام به ما یادآوری کنند که در گذشته ای نه چندان دور دوستشان داشته ایم و دوستمان داشته اند.

 

   9. ما بزرگ شده ایم؛ما هر از چند گاهی اگر با دوستان به بازی ای بنشینیم،مدام از فرط ملال خمیازه می کشیم.

 

   10. ما بزرگ شده ایم؛ما بر آنیم که هیچ لذتی به حسرت ابدی اش نمی ارزد.

 

   11. ما بزرگ شده ایم؛اگر کسی به ما بگوید خدایت را قبول ندارم،برایم از او بگو جوابش می دهیم که این یک احساس درونی و وجدانی من است،نمی توانم توضیح بدهم؛و از دستش راحت می شویم.ما به قدری به خدا یقین داریم که دیگران بیم کفر برمان می برند.

 

   12. ما بزرگ شده ایم؛زندگی ما چیزی نیست جز یک موج متناوب تقریباً سینوسی با دامنه بسیار کم که روی یک مقدار دی سی (کم یا زیاد؟منفی یا مثبت؟) سوار شده است.اگر دقیق تر به این شکل موج بنگری در کمال حیرت در می یابی که همین نوسان ها هم میراست.

 

   13. ما بزرگ شده ایم؛حتی شاید آن قدر که مرده باشیم...

 

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهار

سلام... من هم هنوز بزرگ نشده ام و نمی خواهم هيچ گاه به بزرگی برسم چون می خواهم زنده باشم...کودک باشم و عاشق... نه اسير مردم دنيا و بازی های دنيا...

سجاد!

تلنگر جدی ای بود. ممنون! خيلی خوب بود. اصلن نکو بود!... يا علی مددی!

سعید

منت گذاشتی آقا سجاد بعد سالي!قابل شمارو نداشت!

farid

حظ بردم. / و یک جمله ی منطقی : بزرگتر ها کوچکتر ها را درک می کنند چون یک زمانی کوچک بوده اند اما کوچکتر ها بزرگتر ها را درک نمی کنند چون همیشه کوچک بوده اند.

هومن

سلام دوست عزيز... نه اين ترجمه ها همگی کامل هستند.

elham

همه‌ی اينا که بد نيستند!

minimos

زندگی من، موج سینوسی هم نیست! یک نویز با فرکانس بالاست، و نویز هم بی در و یکر تر از آن است که در مورد میرایی اش صحبت کنی.

Saeed

به الهام:من هيچ گونه ارزش گذاری ای نکردم...او٬ببخشيد يعنی قصدم اين بود.به مصطفی:وای چه ترسناک!به علاقه مندان:اين آقا هومن تو همون آدرسی که داده٬ترجمه آن لاين هری پاترو داره.هر کی مثل من صبر نداره بره سراغش.

mori

در مورد قسمت سوم يکی ديگه هم هست که هنوز بزرگ نشده ولی داره جونش در مياد!!!

هادی

راست می گویی.مورد 11 فوق العاده تاثیر گذار است.اگر بخواهم توضیح بدهم فکر می کنی دپ زده ام! (عمرآ!)