سرهم‌بندی

آدم مریض‌احوال که می‌شود، کنار آن حس ترکیبی نشئگی و اعصاب‌خوردی فکر و خیالات عجیب و غریب و بی‌معنا، بعضی وقت‌ها یک حس و حالات تلطیف‌شده‌ای هم بهش دست می‌دهد. از این جنس‌ها که ای بابا! من چرا فلان موقع فلان کار را نکردم؟! چرا به فلانی فلان حرف را نگفتم؟! یا مثلا اِااِااِ، این چه کاریست که من الان دارم می‌کنم؟! قرار بود من این‌کاره بشوم واقعا؟! انگار آن پرده‌ای که آخرش قرار است برود کنار و همه‌چیز را ببینی، یک آن همچین یک‌هوا می‌رود کنار. آن‌وقتی که نقطه آغازت را دوباره می‌بینی و می‌فهمی از این همه راه که توی عمرت دیدی و همه‌شان را دلت خواست، کدامش را تو باید می‌رفتی و به کجا باید می‌رسیدی. حالا لازم نیست آن‌چنان مریض هم باشی که، اغراق که می‌توانی بکنی! خلاصه یکی از این چراها هم این بود که اِ، من چرا دارم نمی‌نویسم الان؟!

شاید تنها خوبی این امتحان‌دادن‌ ها که در تقدیر ما تثبیت شده انگار (امتحان‌های دشوار روزگار را نمی‌گویم‌ها، مدارهای الکتریکی و این‌ها منظورم است!) همین حس خوب آزادی بعدش است. به‌خصوص که هوا هم آفتابی شده باشد که تو دوست داری و حالت هم تازه خوب شده باشد و آن‌قدر انرژی توی خودت برای انجام کلی کارهایت پیدا کنی که از الان عید را احساس کنی! به نظر من آدم تا وقتی که تغییر برایش معنی و امکان دارد، می‌تواند عید را هم حس بکند. اگر واقعا چیزی توی خودت می‌بینی که می‌خواهی تغییرش بدهی، چه اشکال دارد که خودت را با فرکانس طبیعی طبیعت هماهنگ کنی؟! چه اشکال دارد که قبول کنی در گذار از این روز به فردا، این ساعت به آن ساعت و اصلا این ثانیه به آن ثانیه اتقافی می‌افتد؟! و اتفاقی نیز قرار است بیفتد در تو؟!

دوست دارم سال 89 طور دیگری باشد و اتفاقاتی بیفتد که به هر دلیل در 88 نشد. 88 هم سال عجیبی بود واقعا. یکی از خوش‌ترین اتفاقات عمرم (زدن توی گوش سربازی ظرف مدت دو هفته!) و نیز سیاه‌ترین آن‌ها تا به حال در این سال اتفاق افتاد. در مجموع غصه زیادتر بود فکر کنم. به خاطر ماجراهای انتخا.باتٰ، و درک عمیق ملالی که داریم از دوری تنها گوهر لایق انسان، آزادی. سرتحویل سال یاد نداها و سهراب‌ها هم هستیم ولی دعا می‌کنیم تکرار نشود این سال سیاه. شاید یک پستی هم از آن‌چه در هشتاد و هشت گذشت بنویسم. شاید هم ننویسم. فعلا که خوره یک داستان افتاده توی سرم. شب امتجان نمی‌گذاشت بخوابم! فقط همان مشکل همیشگی را دارم که به جای نوشتن، فکر و خیال می‌کنم و مدام قصه را شاخ و برگ می‌دهم! مثل این‌که ایده یک داستان کوتاه چخوف را در حد جنگ و صلح تولستوی بپرورانی!

فعلا همین دیگر. این بود پست سرهم‌بندی شده من برای شروع مجدد. خوش باشید این روزها را لطفا!

/ 4 نظر / 3 بازدید
میرس

اتفاقات ۸۸ رو بنویس بخونیم پسر [لبخند]

مولود

من که اصولا هیچیم با طبیعت میزون نمیشه .......... اون سربازی نرفتنت که کلی حال بوده پسر جون خودش

--

Happy New Year

رها

سال 88 در ناباوری گذشت در ناباوری رفتن های خواهد رفتنی وآمدنهای باید آمدنی...درحسرت-دروغ-مرگ امیدوارم امسال تکرار مکرر پارسال نباشه