پس فطرت

به نام خدا. اکنون که قلم در دست می‌گیرم انشای خود را آغاز می‌کنم. من تعطیلات خود را در شهرستان و پیش خانواده گذراندم. در این تعطیلات مهم‌ترین اتفاقی که افتاد این بود که یک خط ساده به شناسنامه خواهر کوچیکه اضافه شد. یعنی از جرگه مجردین عالم خاکی مثل من خارج و به جرگه متاهلینی مثل خواهر بزرگه پیوست. می‌بینی کار خدا را؟! انگار همین دیروز بود که با پتو و چادر و ملحفه یک گوشه اتاق خانه می‌ساختیم و خاله بازی می‌کردیم‌ها! حالا قُل عزیزمان را دادیم رفت! ببین تو رو خدا!


به گیرنده‌های خود دست نزنید چون مشکل عکس از فرستنده است. شما انتظار دارید که صاحب وبلاگ حرفه‌ای عمل کند  و با دوربین تخصصی، به‌روز و دیجیتال خود عکس بگیرد و بگذارد در وبلاگش، در صورتی که ایشان با کمی اختلاف، از عکسی که با دوربین آنالوگ زنیت هفده سال پیش گرفته شده، به جای اسکن، با دوربین 2 مگا پیکسل موبایلش عکس گرفته است.

مراسم عقد در نهایت خودمانیت و صمیمیت برگزار شد تا هرچی فکر و ایده و انرژی دارند بگذارند برای مراسم عروسی و پولش را هم بزنند به زخم‌های زندگی‌شان. یعنی ببینید که ما در حذف سنت‌های دست و پاگیر چقدر پیش‌قدم هستیم. جدا امیدوارم این قضیه فراگیر شود. عقد روز عید بود. دو شب قبلش آقا داماد با یک هدیه غیرمنتظره، واقعا همه ما را شوکه کرد. هدیه را در تصاویر زیر می‌بینید که دارد با دلارام آشنا می‌شود:
البته اسمش هدیه نیست و هنوز بی‌نام است. اگر برای من بود که اسمش را می‌گذاشتم اسماعیل. حالا شما را نمی‌دانم. دارک‌ نایت را برای بار پنجم این بار از صدا و سیما دیدم و متوجه شدم که باز هم نشانش بدهند باز من می‌بینم. اصلا شیفته این فیلمم با آن فضای سیاهش! می‌میرم برای جوکر! از نظر سانسور هم معقول بود چون می‌توانستند به راحتی رابطه قدیمی‌تر داستان را اصلا نشان ندهند ولی حذفش نکردند. این را هم دیدم که به عنوان یک فیلم سرگرم کننده با اندکی چاشنی تفکر توصیه می‌کنم. از آن فیلم‌هاست که بعید است کسی از دیدنش پیشمان شود. این فیلم کره‌ای را هم فقط کسانی که صبر و استقامت بالایی در دیدن فیلم‌های مفهومی دارند ببینند. انصافا خودم وسط‌هاش داشت حوصله‌ام سر می‌رفت. کتاب خاطرات شعبان جعفری (بی‌مخ) - همان‌که عمده شهرتش به خاطر 28 مرداد است - را هم خواندم. به سوالات هما سرشار جواب داده و بسیار خواندنی است. اصولا اگر فرض کنیم که این کتاب و این سه زن مسعود بهنود، روایاتی از طرف سه ضلع از مربع درگیر در 28 مرداد یعنی عوام و مذهبی‌ها، دربار و غربی‌ها، و نیز توده‌ای‌ها را به دست می‌دهد، خواندن یک جور خاطرات از سمت خود دولتی‌ها و جبهه ملی‌ها کنار این‌ها باید تصویر جالبی درست کند.

یک مرخصی هم تا ظهر یکشنبه گرفتم که به شلوغی برگشتن‌ها نخورم. بعد یک خواب حسابی تو هوایی که آفتابش هم طعم خنک پاییز دارد زدم به جاده. ماشین را برده بودم میزان فرمان. حسابی سرحال آمده بود و روی اتوبان پرواز می‌کرد! پلی‌لیست هشلهفتم را راه انداختم و این‌ها نصیبم شد: آهای خوشگل عاشق فریدون، "نُو یور گان" از بیس‌هانتر، اگه یه روز فرامرز اصلانی، همین امشب از زارعی، "لیدی این رد" کریس دی‌برگ، بانوی شرقی (!)ٰ، آهنگ امیلی، ای ساربان نامجو، "وایت فلگ" از دایدو، آهنگ فیلم حرفه‌ای، "بایلاموس" از انریکه، گوشواره از سین‌میم، "اینکامپلیت" از بک‌استریت‌بویز، دنیا دیگه مثل تو نداره، "فلای" از سلین دیون، بانو از چاوشی، و این آهنگ فکر کنم دیروز بود، همان‌ آهنگ خوشحاله که توش داد می‌زند "لت می اسکریم"، و تو وسوسه می‌شوی کله‌ات را ببری بیرون و جیغ بزنی، اووووووووه...

از این انشا نتیجه می‌گیریم که چشم به هم بگذاریم می‌بینیم زندگی آخرش است.

بعدا نوشت: همین الان به مورد جالبی برخوردم که تازه متاهل مورد اشاره در بحث را، بعد دو حدس غلط توی عکس تشخیص داد! آیا این مساله ای پیچیده است، یا آسان؟! به نظر شما کدام یک از آن چهارنفر به تازگی متاهل شده است؟! (با لحن مزدک میرزایی) برای ما پیامک و کامنت بفرستید.


/ 7 نظر / 39 بازدید
تنها

ای جاااااااااااااااااااااااااان!!!!!!! این تویی؟؟؟؟ ای خدا[قلب] تبریک تبریک بابت آبجی دسته گلت.[لبخند] انشاالله قسمت خودت باشه .[لبخند] منم از اونا می خوام خوب[ناراحت] از اون خرگوشا[قلب]

گندم

به این میگن داماد با فهم و شعور! چیه هی میرن النگو می خرن؟![نیشخند] اون پلی لیستت رو از من کش نرفتی؟!تیریپ پلی لیستای منه!![زبان]

گندم

راستی یادم رفت تبریک بگم![چشمک]

مرتضی

یاد پسرم افتادم!‌

گندم

من سنجاب خیلی دوست دارم اتفاقن![نیشخند]

مرتضی

اگه خبر نداری،‌ در جریان باش که بچم!! هفته‌ی پیشیه قمری گرفته ها!‌ و البته خورده!‌ حالا حساب کار دستت باشه!