از مرگ٬يک شروع (۳)

حديث از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو      که کس نگشود و نگشايد به حکمت این معما را

   چشمات با منه خوب؟خوبه....اما بعديا اونايی هستند که خيلی فکر می کنن.اينا کلا زياد فکر می کنن و به تبعش بيخودی هم.مثلا اون دسته ای که انگار هيچ رقمه نمی خوان با مرگ کنار بيان.انگار اون جهل رو باور ندارن و مدام به اين در و اون در ميزنن.دنبال فلسفه میرن٬کتابای خاص میخونن پوچگرامیشن و دنیا رو تیره و تار و تکراری میبینن.قضیه همون علم لا ینفعس دیگه.تقریبا هیچ وقت هم نمی دونن چی میخوان و هیچی ارضاشون نمی کنه.

   یکی نیست به اینا بگه بابا چی میخوای از زندگی مگه؟مثل اینکه خیلی جدی گرفتیشا!خوب معلومه این جوری میشی اگه جدی بگیریش.مگه مرگو تهش نمیبینی؟تو این بازه زمانی خیلی خیلی محدود انتظار داری چیکار بکنی؟نمی بینی چقدر جاهلی؟نمی بینی چقدر ضعیفی در مقابل قدرت برتری که این جهل رو به هر دلیلی که بوده فعلا برات مقرر کرده؟نه...نه...ضعیفی.خیلی ضعیف تر از اون که عصیان کنی.این جوری فقط خودتو نابود می کنی.در حالی که می تونی لحظه لحظشو ارزشمند بکنی و رویايی.می تونی کاری کنی که خودت حس کنی که روزات ديگه تکراري نيستن.چی جوری؟صبر کن...

   فقط اينا نيستن.يه عده ديگه رو هم تو اين دسته ميذارم.اونايی که مدام دعا و قرآن میخونن فقط به خاطرترس از مرگ.صبح تا شب بهش فکر ميکنن و هيچی هم دستگيرشون نمی شه و معمولا تهش از همون ترسه تبديل ميشن به آدمای خشکه مذهبی.آدمایی با سوال های پیچیده و سختگیری های افراطی مذهبی.سوال های معمولا حل نشدنی مثل سوالهای فلسفی اون دسته قبلی.

   چی؟اينا چه ربطی به هم دارن؟دارن.يه چيزی بينشون مشترکه.اگه گفتی؟آره درسته...اين آدما به تدريج توانايی ارتباط برقرار کردن با خلق خدا رو از دست ميدن غير عده ای خاص و محدود مثل خودشون.در نتيجه روز به روز درون گراتر و منزوی تر ميشن.

   تو که دائم اون کتاب دعا دستته...خوب به دور و ورت نگاه کن!اينا همه آفريده های خدا هستن.تک تکشون رو دوست داره و براشون نگرونه.تو چی؟تو کی هستی که از اونا ببری و حتی بدت بياد؟اون وقت بگی خالقشونو دوست داری؟تا عاشق نشدی اونو دستت نگير عزيز.آره!

                                                                                     ادامه دارد...

/ 9 نظر / 4 بازدید
morteza

سلام٬ فکر کنم تو دو تا دسته قبلی نبودم٬‌منتظر می شم دسته سوم رو هم بنويسی بعد مفصل نظر می دم!

?؟?؟اگر اهل دلي با ما صفا کن?؟?؟

شايد ما مشكل شما را بتوانيم حل كنيم ! و شايد هم حل شده است و شما خبر نداريد ! شايد اون چيزي كه در به در دنبالش هستي اونجا باشد ! پس يك كليك بزن روي آدرس زير و ببين ! ضرر نداره كه .... . باز كه داري منو نگاه مي كني ! كليك بزن ديگه ! اگه فيلتر شده بود آدرسهاي ديگه اينه : http://learnbycd.5u.com و http://learnbycd.tripod.com و http://free.hostdepartment.com/l/learnbycd و http://learnbycd.bravehost.com و http://www.golha.net/learnbycd/index.htm?u=Hamed

سعید

سلام.جالب است و لازم.قدری هم پرداخت می خواهد.باز هم سر می زنم. یا علی

پسر خوب

سلام عزيز، خسته نباشی. امشب نشستم همه ی پستاتو خوندم! (بی کارم، نه! (; ) ببین احساس می کنم روحمون به هم نزدیکه، یا حد اقل ذهنمون، و از این احساس لذت می برم. موفق باشی خدا نگه دارمون

پسر خوب

بازم سلام، راستی یادت باشه یه موقع از اون تجربه ها بیشتر برام بگی باشه؟ ( یه موقع تو نقطه ای جایی سر فرصت بگو.) قربونتون، خداحافظ.

farid

کسی که مرگ رو خوب بفهمه ، زندگی رو هم خوب می فهمه و بالعکس .

sima

salam saeed.merci bahal bood barat matlab bezaram?

درای

سلام. خوب بود. کم اند خوبان.

.....

خيلی حرف دارم ولی هيچکدومشو نمی دونم چی جوری بايد گفت. فعلا منتظر دسته ی سومم ببينم چی می نويسی . موفق باشی!