معرفی می کنیم (وراجی می کنیم.)

 سلام! حال شما؟! احوالتان؟! روبراهید که دم عیدی؟ شکر! خدا را شکر!

باید زودتر عرض می شد خدمتتان که این جا که تشریف دارید یارباماست است که از آغازش تا الان دو بار صاحابش به خواب زمستانی رفته. اگر بخواهم حرف ها و کارهای خودم را بی خودی یک کم جدی بگیرم باید بگویم که با توجه به سوابقش، می شود یارباماست سه. جانم بگوید که یارباماست سه سال و دوماهش است و همین طور که می بینید طاقت نیاورده و رخت نوی عیدش را یک کم زودتر تنش کرده. شما هم سعی کنید تحویل بگیریدش. 

و خوب مثل پارسال این یکی هم حاصل یک تیم ورک قوی است. طرح اولیه لوگو کار معین فرخی بوده و این آهنگ بغل (می شنویدش راستی؟!) هم کار علی سلطانی خودمان. البته علی توی این ها که می خوانندش نیست ها، فایل را از آهنگ حسین علیزاده درآورده. اصلاً هنر اصلی علی چیز دیگریست. همان طور که می دانید علی یک عکاس حرفه ای است و همه تان حداقل یکی از کارهای فوق العاده و ماندگارش را دیده اید که بابت آن یکی هم ازش ممنونم. اما اصل کار که طراحی قالب باشد و این ها به عهده نابغه آینده انفورماتیک ایران سیامک سررشته داری داداش خودم بوده. رسم ادب بود دیگر، دست همه شان درست.

کاش این جا آن طوری بشود که می خواهم. بروم راست سر اصل مطلب. می دانید کلیت قضیه چیست؟ این که همین طور آسان که تو از کنار من رد می شوی من از کنارت رد نمی شوم. همین قدر راحت که رو به روی من ایستاده ای و معمولی ترین حرف ها را رد و بدل می کنیم و می روی من می مانم و آن روزهایی را می بینم که با همین دیدن های ساده هم بغضمان بگیرد. تجربه داریم دیگر. روزگار را حالا که دیگر شناخته ایم. تقصیر هیج کسی هم نیست که این طوری می شود، ذات زندگی مان، خودهامان است این. حالا فقط یک کاری کنم که آماده اش بشوم، آن طور شوکه نشوم مثل این ناگهانی که بعد لیسانس تجربه کردیم و حالا این جاییم، این طوریم. یعنی می خواهم چطور بشود؟  آدم هایی را که می خواهمشان، این جا داشته باشم و دلم گرم باشد، یک کلام و خیلی ساده: دور هم باشیم! آن وقت اگر بشود هی چیزهایی می نویسم مثل این، دور همی!

و این که من آدم حرافی نیستم ولی اصلاً آدم کم حرفی هم نیستم! از احمقانه ترین کارها به نظرم این است که برای کسی بدون این که بدانی می خواهد حرف بزنی. مثلاً سال پایینی ها را نصیحت کنی و از رموز موفقیت یا تجربیاتت بگویی، در محفلی حتی نیمه رسمی سخنرانی کنی، سفره خاطراتت را این طرف و آن طرف پهن کنی، یا حتی چه فرقی می کند، مثلاً به خیال ثواب و امر به معروف بیفتی توی خیابان و آدم ها را در مورد سر و وضعشان کار فرهنگی بکنی در حالی که این قدر برای طرف احترام قائل نشده ای که خودت با آن ریختی نروی طرفش که حالش ازشان به هم می خورد! بی ادبیست اما به نظر من هر چیز دلی نبود چیز کن بهش.

ولی حساب کتاب این جا یک کم فرق می کند. من فرض می کنم کسی که این جا را می خواند، مجازم کرده که برایش بگویم، پس ببخشید اگر دیدید سرتان را دردآوردم، و اگر هم که نه، ساکت خواهم شد. حالا فقط این پست را نبینید، وگرنه خدا شاهد است سکوت را هم خوب بلدم.

1. آقا قضیه این تمیز شدن ییهوی هوای تهران چی چی است، نه؟! شما می دانید؟! 

2. این پرشین بلاگ هم باحال شده ها! سر راه انداختن این جا و این که قالبم مال خودم بود یک گیری خوردم و به ساپورتش میل زدم، واقعاً یک روزه جواب داد! ما ایرانی ها هم که عادت به این چیزها نداریم! تیریپ جدید آرشیوش هم جالب است! تگ ها هم که واواقعاً لازم بود.

3. این صفحه را ترجیحاً با IE  ببینیدش، هر چند فایرفاکس هم فکر کنم تقریباً جواب می دهد. 

4.فقط بیست تومن به بوفه خوابگاه بدهکار بودم! بیا فرید پولت را بگیر که این دویست تومن تا آخر عمر یادم نمی رود!

5. این یارو مردکه را که می شناسیدش؟

6.اصلاً من هیچ چی، این ها هم سر و ته یک کرباس، خاتمی هم سوپاپ اطمینان که خودشان گذاشتند، هیچ چیز به هیچ جایت هم نیست، ولی حرف هدیه و لیلا و این ها را خداییش درست است زمین بیندازی؟!

7. همراه شو عزیز...

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
هادی

این بار توفیق خدمت گذاری نداشتیم رفیق! به هر حال مبارکه تیریپ جدیدت. دو نکته آخرتو پایم. همراه شو عزیز...

شهاب

به هادی: خدمت گزاری فکر کنم! به تو: ...

سعید

چی؟ احتیاطاَ خودتی! [چشمک]

هما

همراه شو عزیز که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود.

علی

لطف داری عزیز. انی تایم.