دوستت دارم را، من دلاویزترین شعر جهان یافته ام!

دیروز رفته بودم دانشگاه کارنامه انگلیسی بگیرم. مثل همیشه این آخری‌ها، دانشگاه غریبه بود و برای بقیه، که با هم خوش بودند و تو هم می‌خواستی بروی توی صورت‌شان بزنی که چی فکر کردی، زمان ما که بود از این هم خوش‌تر بودیم با هم! همان‌‌طور که همه شما می‌دانید، بعضی وقت‌ها جای خوشی‌های قدیمی بدجور می‌خارد که بهترین دوایش تکرار آن‌هاست، که متاسفانه روز به روز غیرممکن‌تر می‌شود. راه دیگرش جایگزین کردن است که البته به خوبی قبلی جای خارش را خوب نمی‌کند. این بار اما شد یک‌کم جایش را بخارانم. دوتا از بچه‌ها را اتفاقی دیدم. علی موهایش را کوتاه کرده بود برای دوره آموزشی مخصوص نخبگان. از من پرسید چرا نیامدم و من هم ماجرای معافیتم را شرح دادم. علی داشت می‌گفت که چطور خودش هم رفته دنبال معافیت کفالت و حتی دادگاه نظام وظیفه‌اش هم تشکیل شده اما... که دیگر ما دوتا امان ندادیم حرفش را تمام کند و شروع کردیم به بافتن که اما نهایتا دادگاه برای علی حکم قصاص بریده و به هر زوری شده این آخری‌ها توانسته رضایت طرف را بگیرد و با دیه سر و ته ماجرا را هم بیاورد! آخیش... حالا دوباره تا چند وقت نمی‌خارد!

بعضی دوستی‌ها هستند که اگر بعد شش ماه هم طرف را ببینی، انگار همین دیروز با هم بوده‌اید. متاسفانه برای من یکی این بعضی‌ها خیلی زیاد است. این روزها زیاد فکر می‌کنم به این که قرار است چه کار بکنی با این محبتی که داری نسبت به انسان‌هایی که روز به روز از تو دورتر می‌شوند. این احساس تو به چه کار تو، یا آن‌ها می‌آید. و وقتی در یک حالت بدبینی به توضیح روشنی نمی‌رسی، آخرش برای خودت نتیجه‌گیری می‌کنی که هیچی! که انگار این هم یک چسبی بوده که حتی‌الامکان آدم‌ها را به هم بچسباند که کار دنیا پیش برود. قرار نبوده به کار خودمان بیاید. مثل آن فریب دیگر برای این که نسل‌مان منقرض نشود یک‌وقت. حالا که این‌طوری است لااقل به آن‌هایی که دوست‌شان داریم بگوییم که روی دل خودمان تکی نماند. ولی انصافا دوست داشتن قشنگ‌ترین فریب دنیاست‌ها، نه؟!

/ 6 نظر / 3 بازدید
دوست...

سلام دوست عزیز. خوب هستین؟؟؟ یه درخواست ازتون داشتیم. میخوایم بزرگترین و صمیمی ترین وبلاگ گروهی رو با کمک شما دوستان افتتاح بکنیم. از خوشی ها و خاطره هامون گرفته تا غم ها و ناراحتیهامون رو میخوایم اونجا بنویسیم و بحث بکنیم. خواستیم شما رو هم به این گروه دوست داشتنی و عزیز دعوت بکنیم تا شما هم عضو این گروه بشین. ممنونم... منتظرتون هستیم... فعلا... [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

من تازه با بلاگ شما اشنا شدم زیبا می نویسید و کمی دلگیر دست مریزاد...

محمد خوش زبان

میگم هیچ کس اینجا نیاد، این تبلیغات چی ها همیشه هستند. راستی نخیرم دوست داشتن اصلا فریب نیست، اصلا نه!

نسیم

زندگی شاید همین باشد یک فریب ساده و کوچک

هم وقتی که از تاریخ بالا پایین میرم و هم وقتی اندر احوالات امروز بشر تو خبرا و کتابا چرخ میخورم، فقط میتونم بگم همه ی جنبه های زندگی انسان، از دعواهاش سر دین و آیین بگیر تا جنگ کردناش و حتی تا فلسفه و ادبیات و عشق و پیشرفت و تکنولوژی و خانواده و... همه و همه سرفصل هایی از کتاب "تراژدی انسان" هستند!! هر چیم تو سر و کله ی خودم میزنم که بگم اینطوری نیست.. دِ لا مصب هست!!

هادی

اگه کسی رو دوست داری باید بهش بگی.....