احيا

   بخشی هایی در کتاب و صحنه هایی در فیلم "آخرین وسوسه مسیح" کازانتزاکیس و اسکورسیزی هست که در آن ها خداوند برای آغازین دفعات با پسر مریم سخن می گوید و کمابیش او را از رسالتش مطلع می سازد.اما عیسی حاضر به پذیرفتن چنین مسئولیت خطیری نیست و از آن سر باز می زند و خود را در کار خویش غرق می کند.عیسی جوان نجار،برای فرار از صدا و وحی پروردگار و بدون انگیزه خاصی،دیوانه وار شب و روز کار می کند و برای قربانیان صلیب و تابوت می سازد...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

   حالا از دیدن وضعیت خودم یاد این کتاب و فیلمش می افتم.از ساعت 7 آمده ام این جا-مثبت 3 یا همان طبقه سوم ساختمان خودرو دانشگاه شریف-و تا همین الان که بالاخره خلاصی یافتم دیوانه وار مشغول کارهای مربوط به دکور سمینار شدم و کار چهار پنج نفر را یک شبه به تنهایی به سرانجام رساندم.اول سه نفر بودیم،ساعت 9 شدیم دو نفر و از ساعت 11 به بعد من تنها بودم.فقط یک نکته ای وجود دارد،آن هم این که آیا من هم اساساً در حال فرار هستم و اگر هم باشم از چی؟

   دوستان بی شک فردا از حجم کار پیش بینی نشده و ناخواسته انجام شده ای که با آن مواجه خواهند شد حیرت خواهند کرد.فقط امیدوارم چیزی در مورد انگیزه ام نپرسند چون خودم هم نمی دانم دقیقاً برای چی این کار را کردم...شما چی،ایده ای ندارید؟

   بروم مسجد که اذان را زدند.صفايی دارد شب ماندن در دانشگاه!همه جايش را تنهايی می گردی و کسی کاری به کارت ندارد.کجای عمرت چنين حالی را می بری؟چنين آزادی و استقلال و چنين فرصت هايی داری؟

   حالا بروم تا دير نشده که بعدش اگر شد چرتکی هم بزنم.فردا هشت صبح کلاس دارم و باز هم درس و کار.الهی به اميد تو!

 

   پی نوشت:راستي٬ساعت پرشين بلاگ هنوز ساعت قديم است انگار!

/ 5 نظر / 3 بازدید
Kiarash

مرا ياد شبهای دانشگاه انداختی ... يادش به خير!

امير حسين

راست گفتی سعيد، راست گفتی. يادش بخير آن شب ها. يادش بخير آن بی سيم بازی ها. ياد سجاد ومصطفی بهشتی و علیرضا و کیارش و همه بخير. همگی خاطره های ماندگار شدند. راستی من تازه واردم اين جا. تو همان سعيد خودماني يا من همان امير حسين خودتانم؟

mehran

بعضی وقتا آدم نياز به يونوليت بری داره تا درد سرپا وايسادن تا صبح رو حس کنه تا اينکه بفهمه هنوز سرپاست

سعيد

به آقای اميرحسين:فکر نکنم ما همديگر را بشناسيم٬اما اگر سعيدی که نام برده ايد همانی باشد که من حدس می زنم برايم جالب و حتی تا حدودی غرور آميز است که چنين گمانی در حق من برده ايد.به هر حال محض اطلاع٬من فقط يک هشتاد و دويی هستم و نه بيشتر!

سعيد

به مهران:مرسی.لذت بردم.راستی لينکتو ديدی اين بغل؟