چراغ ها را من خاموش می کنم

هانیه رفت. سحر امروز، ساعت پنج صبح. پس الان‌ها دیگر باید رسیده باشد آن‌ور آب. درست آن‌ور دنیا، لوس آنجلس. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه یو اس سی. حالا باید آن‌جا منتظر بماند تا مدارک و کارهای همسرش مجید هم جور بشود و بپیوندد بهش. دوشنبه برنامه خداحافظی گرفته بود تو اریکه. نصفه شب بود که درآمدم بیرون و دیدم ماشین روشن نمی‌شود. همان حدس اولم خالی کردن باتری بود. از مرتضی و بهداد خواستم نروند و افتادیم توی خیابان‌های سعادت آباد دنبال ماشین، به هل دادن. این وسط‌ها بعضی وقت‌ها که ماشین روشن هم می‌شد، دزدگیر چون قبلا فرمان خاموش نگرفته بود فکر می‌کرد ما دزدیم و ماشین را خاموش می‌کرد. همین‌طور که داشتیم هل می‌دادیم سر کوچه جلوتر، یک خانوم شب‌کاری با مانتو و شلوار سفید ایستاده بود و جای این‌که دستی برساند داشت بهمان می‌خندید. یک پرایدی از ما و خانمه رد شد و یک‌کم جلوتر ترمز زد برایش. هر سه تامان داشتیم هل می‌دادیم و کسی پشت فرمان نبود که دستی را بکشد و به هر زوری بود به پراید جلویی این را فهماندیم که اگر راه نیفتی آمده‌ایم تو شکمت. خلاصه بنده خدا مجبور شد راه بیفتد و کلا رفت. عوضش کاسبی دختره که بهمان می‌خندید را به هم زدیم و یک ثوابی کردیم. یعنی این‌قدر پشتکار داشتیم که ماشین را از اریکه تا دادمان خروجی یادگار هل دادیم تا بالاخره روشن شد. دوازده تا یک بامداد! خاطره‌ای شد ولی برای خودش.

چراغ ماشین را روشن گذاشته بودم و باتری خالی کرده بود. این خوب است که آدم با اشتباه، تجربه‌های تازه می‌کند، اما بعضی وقت‌ها فکر کردن به این‌که این اشتباهات و تجربه‌ها انگار تمامی ندارند و تا سن صد سالگی هم قرار است تازگی داشته باشند یک‌کم آدم را ناامید می‌کند. من و مجید و مرتضی و هانیه با هم برای کنکور فوق می‌خواندیم. این وسط ما دوتا یک رشته قبول شدیم، توی یک دوره فوق که برخلاف لیسانس روزهای کم‌استرس‌تر و آرام‌تری را داشت. هانیه بالاخره راهی را رفت که تا آن‌جایی که من یادم می‌آید، همیشه تو فکرش بود. خودش که می‌گوید: "آنقدر جنگیده ام برای راهم که دیگر خودم را از یاد برده ام و جنگیدن را هم. فکر می کنم ارزشش را داشت اما دوست دارم داور همینجا سوت بزند. من نیاز دارم نفس تازه کنم". امیدوارم نفسش زود جا بیاید. بعد حالا که زندگی‌اش از این حالت بدو بدو درآمد بنشیند با خیال راحت آهنگ گوش کند، شعر بخواند، اصلا دوباره شعر بگوید. چیزهایی که این وسط‌ها ممکن است توی شلوغی گم و گور شده باشند را دوباره پیدا کند. امیدوارم ارزشش را داشته بوده باشد.
/ 9 نظر / 3 بازدید
کيان

حتماَ ارزشش را داشته خواهد بود!

تنها

قربون دستت بی زحمت ما رو هم یه هل بدین ما خیلی وقته باتریمون خالی شده[نگران]

امین

این عکسه مثله برنامه ی "هویت" و اینا شده که دشمنان نظام و نشون میده [چشمک]

گندم

یعنی انقدر عصبی بود کلمه هام؟! راستی من تو گودر میخونم پست هاتو، دیگه همیشه وقت نیست بیام کامنت بذارم.[چشمک]

یه نفر

زیباوملموس بود

امیر

خار با ماست

گندم

نه سرم شلوغ نیست! معتاد صفر کردن گودرم!!![نیشخند] یکی می گفت همه دوستام دارن می رن یکی یکی،می ترسم از اینکه یه روزی این فکری که میگه باید رفت یا موند به این نتیجه برسه که باید رفت!

هانیه

ممنون سعید. این دوندگی های خرید وسیله و چیدنش و اورینتیشن که تموم شد و تنهای تنها شدم. برگشتم به خودم! اول هم گودر رو باز کردم ببینم چی نوشتی. از آخر خوندم و با خودم فکر می کردم یعنی برای منم نوشته چیزی؟ خیلی ممنون. این روزها همش تو فکر شماهام و قدر دوستی هامونو خیلییییییییییی بیشتر می فهمم. امیدوارم این طوری بشه. و امیدوارم همیشه شاد باشی و همه کارهایی که دوست داری رو بتونی انجام بدی و همه اون آرزوهایی که برای فرید نوشتی [لبخند]